Tento web využíva na poskytovanie služieb, uľahčenie použitia, analýzu návštevnosti a personalizáciu reklám súbory cookies. Používaním webu vyjadrujete súhlas s použitím cookies.

Úvod » Liečivé a povzbudzujúce byliny » Schizandra » Salvia Paradise Schizandra čínska plod HQ 1000g


        

Salvia Paradise Schizandra čínska plod HQ 1000g

skladom

 

Dostupnosť: Skladom
Číslo produktu: 1052
Výrobca: Salvia paradise
bežná cena 120,00 EUR
naša cena bez DPH : 98,64 EUR
naša cena s DPH (10 %):
108,50 EUR

Schizandra HQ

Balení: 10x100g

Pozor dovážame iba najkvalitnejšie plod Schizandry. Naše Schizandra sa odlišuje dobou zberu a šetrným sušením, po ktorom získava sýto tmavú rubínovú farbu. Len tá je zárukou dostatočného množstva účiných látok. U nekvalitne sušených neskoro zbieraných plodov schizandry prevláda tmavá až čierna farba. Tieto nie sú kvalitné a majú vo väčšine nízky obsah účiných látok.

Schizandra HQ nie je sušená úplne, ale je jej ponechaná prirodzená vlhkosť. Ihneď po sušení je vákuovo balená. Je takto zachované maximum všetkých účinných látok a chuťou.

Schizandra čínska je bylina I. poriadku tradičnej čínskej medicíny. Patrí medzi najcennejšie adaptogény, so silným stimulačným a detoxikačným účinkom. Je využívaná ako tonikum - stimulant úspešne používaný proti únave, pri športe aj na dlhé nočné cesty. Možno ju s úspechom použiť aj proti chronickému únavovému syndrómu. V dávke 1 - 3g odstraňuje už vzniknutú únavu a vyčerpanie, skracuje dobu reakcie a evokuje okamžitý nárast výkonu. Narozdiel od prípravkov obsahujúcich kofeín, nevyvoláva Schizandra žiadne nežiaduce účinky, a povzbudenie má celkovo príjemnejší priebeh. Klanopraška vo stimulujúcich dávkach je oveľa účinnejšia než kofeín a jej účinok trvá až 6 hodín, avšak pri zjedení nerozkousaných plodov prichádza až za 30 - 60 minút. Rozhryznutím či pripravením nálevu z drvených plodov sa táto doba výrazne skracuje.

Schizandra má veľmi silný adaptogénny účinok a už po niekoľkých dávkach je zrejmé postupné odbúravanie neprirodzenej stresovej reakcie organizmu (viď. Účinky adaptogénov). Klanopraška čínska sa dokonca ukázala vhodná k fytoterapii astetických a ateticko-depresívnych stavov. Jej pravidelné užívanie navodzuje psychickú pohodu. Tu je však nutné dávkovanie znížiť a rozdeliť do niekoľkých dávok.

Schizandra a v nej obsiahnuté látky pôsobia silno antioxidačne (silnejšie ako vit. C i E) a spúšťajú detoxikačné procesy v pečeni, čím navodzujú celkovú pohodu organizmu. Je vhodná aj v prípade diabetického poškodenia. Výrazne normalizuje pečeňové funkcie a to tak silno, že spôsobuje nárast aktívnej pečeňovej hmoty.

Účinné látky: Lignany, Deoxyschizandrin, gomisin, schizandrin, gomisin K3, wuweizisu C, schizanhenol, Gomisin C, Gomisin A, Gama-schizandrin.

Tradičné použitie:


Stimulačný efekt: 1- 3 g 60min pred požadovaným výkonom.


Adaptogénny - antistresový efekt: Do 2 až 3 dávok rozdeliť 1g. Vhodnou ráno začať 0,5g a pokračovať počas dňa 2x 0,25g alebo 2x denne 0,5 g


Občas sa na plodoch vyskytuje biele námraza, toto nie je závadné, jedná sa o kryštalizácii cukru a kyseliny citrónovej vplyvom tlaku (pri vákuovom balení alebo skladovanie väčšieho množstva na sebe). Od plesní je toto námraza ľahko rozpoznateľné, letmým olíznutím jazykom, kedy je cítiť vynikajúca sladko-kyslá chuť. Hovoríme tu samozrejme o cukroch a kyseline prirodzene sa vyskytujúcich v plodoch. Plody neobsahujú žiadne aditíva.


Pre ľahšie dávkovanie 1g schizandry čínskej obsahuje cca 10ks podov.

NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

Nebol zatiaľ pridaný žiadny názor. Pridajte svoj názor alebo dotaz ako prvý.

MTg0NGNkN